O MNIE

dr Marcin Domurat

Jestem psychologiem, doktorem nauk społecznych, psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym, certyfikowanym trenerem Treningu Zastępowania Agresji ART, członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej oraz Association for Contextual Behavioral Science. Od kilkunastu lat prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową dorosłych i młodzieży, terapię par i rodzin. W pracy opieram się na metodach tzw. trzeciej fali terapii behawioralnej w szczególności Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT). Uczestniczyłem w konferencjach i warsztatach prowadzonych przez m.in. Stevena Hayesa, Paula Gilberta, Stefana Hofmanna, Dennisa Tircha, Russa Harrisa, Kelly’ego Wilsona, Robyn Walser, Matthew Skinty. Prowadzę szkolenia i warsztaty z tej dziedziny, jestem autorem artykułów i wystąpień na konferencjach naukowych, współautorem kompendium „Zaburzenia psychiczne i rozwojowe dzieci a rzeczywistość szkolna” oraz „Psychoterapia poznawczo-behawioralna dzieci i młodzieży”. Prowadzę również terapię grupową – obecnie „Self Experience in CBT” w ramach WISP na Uniwersytecie Warszawskim. Swoją pracę regularnie poddaję superwizji. Pracuję również poprzez Skype.

Misja

To miejsce istnieje, w związku z tym, że w naszym życiu doświadczamy cierpienia. Nie można i nie warto go całkowicie unikać, ale w wielu wypadkach można je złagodzić. Istnieją ku temu lepsze i gorsze sposoby. Głęboko wierzę w to, że dziś to najnowsze „trzeciofalowe” terapie behawioralne należą do tych lepszych.

Mam nadzieję, że znajdziesz tu pomoc w pogłębieniu swojego warsztatu. Ważne dla mnie jest, aby nasze spotkania wyrażały wartości ACT nie tylko w treści, ale też w formie – przede wszystkim w otwartej, bezpiecznej atmosferze spotkań, pozwalającej doświadczać procesów na własnej skórze.

TRZECIA FALA

Szkolenia dla specjalistów

Zapraszam do udziału w szkoleniach dla specjalistów zainteresowanych kontekstualnymi naukami behawioralnymi i ich klinicznym zastosowaniem.

Znajdziesz tu zarówno szkolenia dla początkujących, jak i propozycje dla zaawansowanych, pojedyncze weekendowe spotkania związane z korektywnymi zagadnieniami (ACT na złość, Self-compassion, Relacja terapeutyczna), jak też cykliczne formuły pozwalające na systematyczną pracę (Tour de ACT). Jeśli poza wiedzą szukasz wsparcia w codziennym rozwoju – możesz rozważyć dołączenie do Grupy szkoleniowej ACT w postaci Treningu portlandzkiego.