Self-compassion w praktyce terapeutycznej – opinie uczestników po szkoleniu

 

Jestem zafascynowana ideami 3 Fali, która w bardziej holistyczny sposób podchodzi pracy psychoterapeutycznej, więc poleciłabym każde szkolenie z tego nurtu. Było to jedno z wielu szkoleń online, w jakim uczestniczyłam, ale pierwsze, w którym forma online w ogóle mi nie przeszkadzała. Prowadzący wprowadził wyjątkową atmosferę bezpiecznej bliskości.

 

Poleciłabym to szkolenie innym niezależnie od nurtów w jakich pracują. Jego uniwersalność, dogłębne i szczegółowo potraktowane treści, z przede wszystkim charakter doświadczeniowy warsztatu sprawiają, że jest on naprawdę wyjątkowy. Świetnie przygotowane materiały, obdarowanie ćwiczeniami do pracy własnej i do pracy w gabinecie i do tego bardzo przyjemna atmosfera. Szczerze polecam!

 

Uważam je za szalenie ważne, niezależnie od nurtu w którym ktoś pracuje, to uniwersalny paradygmat, użyteczny w każdej pracy pomocowej

 

Warsztat okazał się dla mnie głębokim, poszerzającym perspektywę doświadczeniem, skutkującym wyraźnym spadkiem wewnętrznej presji, większą otwartością w procesie oraz wzrostem klarowności tego, co naprawdę ważne i wyznacza kierunek pośród pojawiających się przeszkód – na ścieżce pracy terapeutycznej i nie tylko.

 

Tour de ACT – opinie uczestników po szkoleniu

 

Szkolenie było zdecydowanie najbardziej kompleksowym z dotychczas poznanych pod kątem ACT, jednak samo w sobie było też fantastycznym wewnętrznym treningiem i przemodelowaniem patrzenia na relację terapeutyczną

 

Bardzo wartościowe było dla mnie duże doświadczenie prowadzącego, ćwiczenie wraz z innymi uczestnikami procesów ACT, przykładowe prezentowanie rozmów przez prowadzącego, możliwość dyskusji

 

Pomocne było dla mnie to, że zaczęliśmy od zupełnych podstaw teoretycznych modelu i stopniowo rozwijaliśmy umiejętności. Bardzo wartościowa była dla mnie możliwość interakcji z uczestnikami i duża ilość praktyki poznawanych narzędzi. Szczególnie doceniam autentyczną postawę prowadzącego, który w wielu momentach pokazywał we własnym działaniu „tu i teraz” to jak rozumie ACT.

 

Najbardziej godne polecenia jest oczywiście warsztat pracy i samo podejście ACT, ale też możliwość „podglądnięcia” pracy gabinetowej (role play), zobaczenia jak można łączyć podążanie za klientem z pewną błyskotliwością w odnajdowaniu sedna sprawy, a także wrażliwością na cierpienie drugiej strony.