Profesjonaliści zajmujący się szeroko rozumianym zdrowiem psychicznym – psycholodzy, psychoterapeuci, terapeuci uzależnień, lekarze, studenci medycyny i psychologii.
Terapia akceptacji i zaangażowania ACT jest częścią tzw. trzeciej fali terapii behawioralnych. Chociaż ACT jest terapią stosunkowo młodą, ale jej empiryczny status potwierdza coraz większa liczba badań, a Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne umieściło ACT na liście "terapii opartych na dowodach". Celem terapii ACT jest zwiększenie psychologicznej elastyczności klienta lub ujmując to inaczej rozwijanie jak najszerszego repertuaru zachowań nawet w trudnych emocjonalnie sytuacjach. Techniki pracy obejmują praktyki związane z uważnością i akceptacją, a ich kontekst wyznaczają wartości wyznawane przez klienta wyrażane poprzez zachowanie.
Cykl warsztatów ma za zadanie umożliwić zarówno zrozumienie podstaw ACT, jak i doświadczenie ich „na własnej skórze”. Model ACT wyróżnia sześć podstawowych procesów psychologicznych prowadzących do zmiany: Kontakt z chwilą obecną, Akceptacja, Defuzja, Ja jako kontekst, Wartości i Zaangażowane działanie. Każdy z nich zostanie szczegółowo omówiony wraz z ćwiczeniami zwiększającymi elastyczność psychologiczną w wybranych obszarach. Cykl obejmuje również takie aspekty pracy terapeutycznej jak: włączanie elementów ACT do dotychczasowego sposobu pracy, relacja terapeutyczna, ustalanie celów terapii i konceptualizacja.
Spotkania co miesiąc z przerwą wakacyjną. Przerwy między warsztatami można wykorzystać na podejmowanie prób włączania ACT do pracy terapeutycznej, czytanie tekstów, własną praktykę uważności.